Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Şahin Alıcı, hayvan severlerin barınakta çamur ve sular içerisinde yaşayan yavru köpeklerin durumuna tepki göstermesinin ardından arabasına binerek barınaktan kaçtı.

Geçtiğimiz günlerde Konya'daki barınakta yaşanan ve görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntüler sonrası Sivas'ta da hayvan severler bir araya gelerek Sivas  Belediyesi Sokak Hayvanları Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Dün barınağa alınmayan grup bugün barınakta yaşayan kedi ve köpeklerin durumlarını inceledi. Bir süre barınakta gezen hayvan severler köpeklere saatlerdir mama verilmemesine tepki gösterdi. Yavru köpeklerin ise çamurlu ve sulu bir yerde yaşadığını gören grup Sivas belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Şahin Alıcı ile görüştü. Alıcı hayvan severlerin yavrular bataklık gibi bir yerde yaşıyorlar ifadesine ‘Burası mı bataklık?’ diyerek yanıt verdi. Tepkiler üzerine Alıcı telefonla konuşma bahanesiyle alandan ayrıldı. Daha sonra ise arabasına binerek barınaktan kaçtı. Hayvan sever grup Şahin Alıcı’nın kaçışına büyük tepki göstererek yavruların kendi imkanlarıyla kuru bir alana taşıdı.

 “Arabaya bindi kaçtı”

Bağımlı Hastalar İçin Rehabilitasyon Modeli Hizmet Vermeye Başladı Bağımlı Hastalar İçin Rehabilitasyon Modeli Hizmet Vermeye Başladı

Burada konuşan hayvan sever Arife Yılmaz, “Gönüllü olarak barınak ziyaretine geldik saatlerce Şahin Beyin ameliyatının bitmesini bekledik tabi orda sıcakta oturuyor hayvanlar perişan aç susuz sefil neyse Allah razı olsun bazı çalışanlarımız yardımcı oldu. Şahin beyle birkaç dakika konuştuktan sonra telefon görüşmesi yapacağım dedi. Yavruları gösterdik aç, susuz, soğukta çamurlar içerisinde olan yavruları gösterdik. O da ‘Hiçbirine kıyamayız böyle olacak, bu doğanın kanunu’ dedi. Ve Şahin Bey arabaya bindi kaçtı. Bunun videosunu da çektik. Şahin Bey buraya geleceksin. Benden kurtuluşun yok bu masumların sesi olacağım. Bunu senin yanına bırakmam. Herke Şahin Bey diyor. Ya sen buranın müdürüymüşsün. Sen sıcakta otururken şu masumlarda çamurda aç susuz bırakmanın ne manası var? Bak biz aldık bunları içeriye biz. Allahtan korkmaz merhametsizler niye kaçıyorsun, nereye kaçıyorsun şunların ne günahı var ya?  Arkadaş sen Müslüman mısın Müslüman’san Müslüman gibi davran” dedi.