CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in açıklamasından sonra ilk kez konuştu.

Altılı Masa Adayını Ne Zaman Açıklayacak? İşte ‘ortak aday’ için iddia edilen tarih Altılı Masa Adayını Ne Zaman Açıklayacak? İşte ‘ortak aday’ için iddia edilen tarih

Millet İttifakı’nın toplantısının ardından cumhurbaşkanı adayı konusunda partisiyle istişare etmek üzere partisinin Genel İdare Kurulu ile bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına ret oyu verdiklerini açıkladı.

Akşener, anketlerde ismi öne çıkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu önerdiklerini ancak Millet İttifakı'nda bu önerinin kabul edilmediğini söyledi, iki belediye başkanına çağrıda bulundu. 

Akşener'in sözlerinin ardından ilk yorum CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu, "Hiç merak etmeyin taşlar yerine oturacak" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'na "Bundan sonrası için düşünceleriniz nedir?" diye soruldu. Kılıçdaroğlu, "Yolumuza devam ediyoruz arkadaşlar" dedi.